Aasta kasvataja punktiarvestuses võetakse arvesse kenneli kuni 5 kasvandiku tulemusi, olenemata sellest, kes on koera omanik, ning kuni 6 tulemust koera kohta. Täiendavalt on lisapunkte võimalik saada näitusel tõu parima kasvataja auhinna eest.


Eestis saadud tulemuste arvestust peab ELRÜ automaatselt vastavalt EKL näituste ning katsete ja jahikatsete andmebaasis esitatud tulemustele. Teistes FCI riikides saadud tulemuste puhul automaatset arvestust ei toimu, vaid koera omanik peab esitama kirjelduslehe koopia.
Olulised sammud

  1. Konkursil osalemiseks peab koera omanik esitama avalduse.
  2. Koera omanik kontrollib oma koera Eestis saadud tulemuste punktide arvestust. Juhul, kui koera tulemus puudub eelpool tootud tabelist või on vigane, esitab omanik konkreetse tulemuse kirjelduslehe koopia.
  3. Teistes FCI riikides saadud tulemuste puhul esitab omanik kirjelduslehe koopia.
  4. Avaldus ja lisadokumendid tuleb esitada ELRÜ juhatuse e-maili aadressil: juhatus@labradorid.ee või posti teel Ihita tee 3, Kaberneeme küla, Jõelähtme vald, 74211 Harjumaa. Dokumentide esitamistähtajaks on arvestusperioodile järgneva aasta 1.märts.

Autasustamine

Aasta parimad kuulutatakse välja hiljemalt arvestusperioodile järgneva aasta 31.märtsiks ning avaldatakse ELRÜ kodulehel ning Facebooki lehel.

Iga võistlusklassi parimat autasustatakse karikaga. Autasustamine toimub ELRÜ näitusel.

Aasta Koera konkursi täpsemad tingimused ja punktitabelid on toodud ELRÜ Aasta Koera statuudis.